Druga edycja Mentoriady!

10 października 2023

Zainaugurowaliśmy drugą edycję programu wzmacniania ukraińskich kobiet-liderek!

W dniach 8-15 października gościmy w Warszawie kolejną grupę fantastycznych ukraińskich liderek!

Po raz drugi spotykamy się pod hasłem: „Kobieca droga do doskonalenia cech przywódczych niezbędnych do przetrwania w czasach kryzysów”.

Skąd pomysł na taki program?

Partnerstwo kobiet, ich partycypacja w różnego rodzaju aktywnościach społecznych są obecnie bardzo utrudnione ze względu na zagrożenie życia i ogromną koncentrację na walce. Osłabienie pozycji kobiet i ich udziału w życiu społecznych jest barierą zarówno w przetrwaniu wojny, jak i w odbudowie kraju. Na problemy związane z traumą wojenną samych kobiet nakładają się wyzwania związane ze stresem mężczyzn wracających z frontu, co dodatkowo obciąża relacje w rodzinach i społecznościach w Ukrainie. Cały ten negatywny bagaż wojenny osłabia nie tylko pozycję samych kobiet, ale także budowę nowoczesnego społeczeństwa oraz drogę Ukrainy do struktur europejskich.

Zobacz relację z Mentoriadykliknij plakat poniżej:

Ukraińskie kobiety jako przywódczynie, profesjonalistki, polityczki i przedsiębiorczynie mają wielką rolę do odegrania w odbudowie kraju. Potrzebują jednak wsparcia w budowaniu pewności siebie oraz w chronieniu swojej pozycji w gospodarce, społeczeństwie i rodzinie. MENTORIADA odpowiada na to zapotrzebowanie. 

Spotykamy się twarzą w twarz w Warszawie i wspieraliśmy ukraińskie Liderki w przetrwaniu i wychodzeniu z doświadczeń wojennych w Ukrainie. Podnosiliśmy ich kompetencje przywódcze i dostarczyliśmy narzędzia do zarządzania stresem powojennym i jego skutkami. Pomagaliśmy im w odbudowaniu partnerskich relacji w społeczeństwie i rodzinie oraz tworzyć kobiecą sieć wsparcia dla Liderek ukraińskich.

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl