Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien

Książka „Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien” została wydana przez naszą Fundację w 2001 roku  i zachęca mężczyzn do profilaktyki w zakresie zdrowia. W 2012 roku, dzięki wydawnictwu G+J,. wydana została reedycja. 

Co Polak ma pod maską?

Profilaktyka zdrowia mężczyzn

Zadbaj o zdrowie swojego mężczyzny, nim będzie za późno. Brat, partner, ojciec, mąż czy kolega – silni, ale w większości niechętni badaniom lekarskim. Trzeba im pomóc!

Regularne przeglądy, ubolewanie nad każdą rysą na karoserii, czułe wsłuchiwanie się w pracę silnika – mężczyźni potrafią troszczyć się własne auto bardziej niż o zdrowie!

Myśl o ponownym wydaniu tej książki dojrzewała we mnie od kilku lat. Kiedy organizowałam kolejne programy profilaktyki prozdrowotnej dla kobiet, takie jak: „Możesz zdążyć przed rakiem”, „Miej serce, dbaj o serce”, mężczyźni pytali, a kiedy coś dla nas? Właśnie teraz Panowie nadszedł ten moment. Mężczyźni w Polsce żyją krócej o 9 lat od kobiet, to zatrważająca statystyka. Nie chciałabym, jako statystyczna Polka, przeżyć jesieni mojego życia samotnie, mówi Jolanta Kwaśniewska.

O tym, ile każdy duży chłopiec powinien wiedzieć o zdrowiu, przekonują eksperci z różnych dziedzin – dietetycy, kardiolodzy, seksuolodzy czy onkolodzy. Ich porady tworzą przydatne kompendium wiedzy o zasadach racjonalnego odżywiania, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, badaniach profilaktycznych i zdrowym trybie życia. Wśród osób, które zaprosiła do współpracy Jolanta Kwaśniewska, znaleźli się m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz – seksuolog, prof. Jolanta Mogiła-Lisowska – specjalistka od rekreacji ruchowej czy prof. Cezary Szczylik – specjalista chorób wewnętrznych oraz onkologii klinicznej.

Dlaczego tę książkę warto przeczytać? O tym mówi Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska:

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl