Dobrze Być Kobietą

Około 2 tys. Polek umiera rocznie na raka szyjki macicy, a około 5 tys. traci życie z powodu zbyt późno wykrytego nowotworu sutka. To powody, dla których nasza Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej wydała w 2005 roku książkę pt. „Dobrze być kobietą” w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki prozdrowotnej dla kobiet.

Książka zawiera m.in. porady specjalistów dotyczące tego, jak powinna dbać o swoje zdrowie młoda mama, jak może sobie radzić ze stresem kobieta aktywna oraz jak przetrwać klimakterium. O tym, czy dobrze być kobietą mówią w książce m.in. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Irena Santor, Eleni i Grażyna Torbicka.

Pełnimy najróżniejsze role: narzeczonej, przyjaciółki, żony, matki. Role zawodowe i społeczne. Poświęcamy się rodzinie, chcemy również realizować się w pracy. Jesteśmy zabiegane, zmęczone codziennym stresem, ale kiedy trzeba, stajemy się kwitnące i piękne jak motyle. Zawsze znajdziemy czas, by śpieszyć z pomocą wszystkim wokół. Dla nas tego czasu już nie starcza. Dopiero, kiedy coś zaboli, sytuacja stanie się poważna, idziemy do lekarza. Niestety, często jest już za późno. Dlatego na raka szyjki macicy umiera rocznie dwa tysiące Polek, pięć tysięcy traci życie z powodu zbyt późno zdiagnozowanego nowotworu sutka. Nasz kraj zajmuje w tym względzie niechlubne pierwsze miejsce w Europie. Te dwie kobiece przypadłości, jeśli są wcześnie wykryte, mogą być w pełni wyleczalne. To takie proste! Trzeba tylko wcześnie pójść do lekarza i regularnie go odwiedzać. Wtedy zdążymy uciec przed chorobą! W tej oto książeczce mówimy o dzieciństwie, młodości, macierzyństwie, wieku dojrzałym, kiedy kobieta staje się damą, oraz o pięknej starości i wielu aspektach kobiecości. Swoimi opiniami podzielili się w niej także eksperci, lekarze a dziewięć wyjątkowych pań opowiada w niej o swoim życiu, pasjach, drodze do kariery, macierzyństwie i marzeniach. Książka ta jest elementem programu “Być kobietą” realizowanego przez moją Fundację Porozumienie bez Barier. Chcemy namówić panie w różnym wieku do dbałości o swoje zdrowie, częstszych wizyt przede wszystkim u lekarza ginekologa. Bo przecież dobrze być kobietą i na żadną z rzeczy, o której się marzy, nigdy nie jest za późno.

                                                                                                             Jolanta Kwaśniewska

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl