Częstochowa

W dniu 9 grudnia 2016 roku dokonaliśmy uroczystego otwarcia „Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ulicy Kontkiewicza. 

Na otwarcie przestrzeni zjawili się przedstawiciele Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, Urzędu Miasta Częstochowy, Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie a także przedstawiciele firm, organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz tego DPS-u. Wstęgę uroczyście przecięli: Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier” Pani Jolanta Kwaśniewska, Prezydent Miasta Pan Krzysztof Matyjaszczyk oraz Dyrektor DPS-u Pan Zbigniew Kamiński, zaś otwarcie uświetnił występ grupy Wawele.

Metamorfoza Częstochowskiego „Kącika Babci i Dziadka”, jako miejsca spotkań i wypoczynku została zainicjowana we wrześniu br. przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, realizowana we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy i sfinansowana ze środków grantu Fundacji MetLife.
Kąciki dla seniorów są niezwykle potrzebne. Chcieliśmy stworzyć miejsca spotkań międzypokoleniowych, które byłyby namiastką domu. Pierwsze takie miejsce powstało w Warszawie, drugie w Słupsku i wreszcie trzecie, najbardziej współczesne w Częstochowie – mówiła podczas otwarcia „Kącika” Prezes Fundacji Jolanta Kwaśniewska.

„Kąciki Babci i Dziadka” to projekt Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, który kierowany jest przede wszystkim do Seniorów i pensjonariuszy oraz państwowych domów pomocy społecznej. W ramach projektu, od 2015 roku przeobrażamy wnętrza w domach pomocy społecznej na przyjazne miejsca spotkań integracyjnych i wypoczynku.

– Miejsce, w którym powstał kącik, bardzo się zmieniło. Dziś wygląda tak, że aż chce się tu przychodzić. Ważne, że mogą z niego korzystać nie tylko podopieczni Domu Pomocy Społecznej, ale również wszyscy zainteresowani mieszkańcy dzielnicy i miasta – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Nowa przestrzeń w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie służyć będzie integracji społecznej pensjonariuszy i środowisk lokalnych a także sprzyjać będzie rozwojowi zainteresowań mieszkańców tego domu. Oddane w użytkowanie miejsce przyjazne Seniorom, zostało kompletnie wyposażone i umeblowane. Można tam wygodnie posłuchać muzyki, czy też spokojnie poczytać zgromadzone przez wolontariuszy wydawnictwa. Jest to także miejsce, gdzie oprócz spotkań integracyjnych, będą organizowane wydarzenia kulturalne z udziałem zaproszonych gości.

Jesteśmy dumni z faktu, że „Kącik Babci i Dziadka” zrealizowany w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

PRZED

PO

Inne projekty

Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna... Więcej →

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl