Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 11. W DPS zamieszkuje około 60 osób. Systematycznie zwiększa się liczba mieszkańców po 75 roku życia. „Kącik” powstał dzięki współpracy naszej Fundacji z Urzędem Miasta Legnicy. W trakcie uroczystości głos zabrała Prezeska zarządu naszej Fundacji, Jolanta Kwaśniewska, Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski oraz posłanka na Sejm, Małgorzata Szmajdzińska.

„Ogromnie jestem wdzięczna wszystkim tym, którzy dołożyli swoją małą cegiełkę, żeby powstał ten piękny projekt. Cieszę się, że kolejny, dziewiąty „Kącik Babci i Dziadka” mogliśmy otworzyć dzisiaj uroczyście, przed samymi świętami”.  – powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Jolanta Kwaśniewska, Tadeusz Krzakowski oraz jedna z mieszkanek DPS.  Całość umilił występ młodzieży z Miejskiego Domu Kultury, która zaprezentowała repertuar kolędowy.

Dziewiąty „Kącik” bardzo podobał się mieszkańcom Domu i zaproszonym gościom.
No, teraz jest zupełnie inaczej. (Sala jest) unowocześniona, tu naprawdę zmiany są tak ogromne (…)” – stwierdził pan Jerzy, mieszkaniec DPS. Z kolei pani Zofia zaznaczyła, że „(…) Ta przestrzeń nam się podoba, jest bardzo ciepła. Na pewno ten „Kącik” będzie w pełni wykorzystany i będzie cieszył się ogromną popularnością. Bo przecież chodzi o to, żeby ta starość była oswojona, a oswoić się to oznacza przecież poznać plusy i minusy tej starości”. „Otwarcie „Kącika” to piękne przeżycie dla człowieka starego”  – dodała jedna z mieszkanek.

Małgorzata Matynia z Ruka Projekt wykonała projekt metamorfozy nieodpłatnie. „Jak widać, sala ma duży potencjał architektoniczny. Jest duża, przestrzenna. A ostatni raz była remontowana wtedy, kiedy Dom Pomocy Społecznej był oddawany do użytku, czyli w okolicach lat ’90. Brakowało atmosfery, brakowało przytulności” – stwierdziła.

Zdaniem Małgorzaty Majewskiej, kierowniczki DPS, fakt, że dziewiąty „Kącik Babci i dziadka” został otwarty w zarządzanym przez nią Domu, doda wszystkim skrzydeł i werwy do pracy. „To bardzo duże wyróżnienie”.

Tadeusz Krzakowski, Prezydent Legnicy, składał podziękowania na ręce Prezeski zarządu naszej Fundacji. „Otwieramy wyjątkowe miejsce. „Kącik babci i dziadka” , który został ufundowany przez Fundację Pani Jolanty Kwaśniewskiej, naszej Prezydentowej, która sprawiła, że to miejsce zmieniło swój wygląd, stało się wyjątkowe i ciepłe .”

Jolanta Kwaśniewska podsumowała otwarcie „Kącika” zauważając, że w tak ładnym pomieszczeniu po prostu chce się być razem. “Myślę, że szczególnie ważne jest to w tym przedświątecznym czasie.” – podsumowała.

PRZED

PO

Inne projekty

Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna... Więcej →

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Radom

W cudownej atmosferze, wśród Seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej “Weterana Walki i Pracy” w Radomiu, 16 października 2018 roku... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl