Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi. Uroczystego otwarcia Kącika dokonali: Prezydentka Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska, Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Pani Jolanta Kwaśniewska, Dyrektorka DPS, Pani Zenobia Hofman oraz Przewodniczący Rady Mieszkańców, Pan Henryk Grzyb.

Ażurowe altany, a w nich stoliki, miękkie fotele i kanapy. Na tarasie Domu Pomocy Społecznej, w urokliwym parku powstał kolejny “Kącik Babci i Dziadka”, projekt Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier” realizowany we współpracy z Miastem. Metamorfoza obejmowała całkowity remont tarasu i jego nową aranżację, w tym zakup mebli i wyposażenia na taras.

Jesteśmy w miejscu, który dla ponad 80 Łodzian stał się Domem. I chciałabym, by jego mieszkańcy tak właśnie się tu czuli, jak w domu. Te piękne altany, w których stanęły fotele, kanapy i stoliki mają im właśnie taką domową atmosferę przybliżać. Dodam tylko, że to nie pierwszy taki projekt Fundacji. Takich Kącików w różnych domach dla seniorów w Polsce powstało już kilka. Ale jest to pierwszy, który powstał na świeżym powietrzu i wykorzystuje taras oraz bliskość przepięknego parku– mówiła na konferencji prasowej Hanna Zdanowska, Prezydentka Łodzi.

Chcemy, aby łódzki „Kącik” był otwarty dla lokalnej społeczności: sąsiadów, okolicznych seniorów; aby stał się miejscem ciekawych spotkań i mini-wydarzeń kulturalnych – mówiła na konferencji prasowej Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Pani Jolanta Kwaśniewska.

PRZED

PO

„Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi powstał przy wsparciu Miasta Łodzi oraz zaangażowaniu: projektantek – p. Katarzyny Kosiorek i p. Alicji Olejniczak z Pracowni Architektonicznej KK oraz Firmy ZŁOTE RĘCE reprezentowanej przez p. Tobiasza Pietrzaka.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom Domu Pomocy Społecznej zaangażowanych  w realizację projektu. Szczególne podziękowania składamy Dyrektor DPS, p. Zenobii Hofman oraz p. Katarzynie Podgórskiej za osobiste zaangażowanie w projekt.

Inne projekty

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława... Więcej →

Radom

W cudownej atmosferze, wśród Seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej “Weterana Walki i Pracy” w Radomiu, 16 października 2018 roku... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl