Radom

W cudownej atmosferze, wśród Seniorów przebywających w Domu Pomocy Społecznej “Weterana Walki i Pracy” w Radomiu, 16 października 2018 roku otworzyliśmy ósmy ‘Kącik Babci i Dziadka” w ramach projektu “Oswajanie starości”.

Uroczystość uświetnił program artystyczny wykonany przez Seniorów oraz zaproszone dzieci z PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im.św.Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. Otwarcia dokonali Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski, Wiceprezydent Miasta Radomia Pan Jerzy Zawodnik oraz ze strony Fundacji Prezeska Pani Jolanta Kwaśniewska.

Świetlica była nam bardzo potrzebna. W naszym domu wiele się dzieje. Mamy tu 190 mieszkańców, ludzi ogromnie wartościowych, z zainteresowaniami, z pasją i z talentami. Ci ludzie chcą być aktywni, angażują się w wiele przedsięwzięć i powstanie takiego kącika z pewnością im to ułatwi. To pomieszczenie wymagało bardzo dużo pracy. Zrobiliśmy wszystko od podstaw, od cyklinowania podłogi przez szpachlowanie ścian, wyposażenie pomieszczenia w nowe meble, profesjonalne nagłośnienie, które daje nam możliwość użytkowania tej sali na różne sposoby – wylicza Renata Pogodzińska, dyrektorka DPS „Weterana Walki i Pracy” w Radomiu.

Kącik Babci i Dziadka w Radomiu to ósmy projekt zrealizowany przez Fundację „Porozumienie Bez Barier”. Takie miejsca powstały już m.in. w Warszawie, Częstochowie, Wrocławiu i Lublinie. Nasza koncepcja polegała na zaprojektowaniu, remoncie oraz wyposażeniu świetlicy ośrodka dla osób starszych i samotnych.

Projekt został zrealizowany ze środków pochodzących z Fundacji oraz z grantu Fundacji MetLife.

Pięknie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli oraz firmom, których energia, zaangażowanie i chęć pomocy doprowadziły do powstania tego wspaniałego miejsca. Serdecznie dziękujemy za Państwa serce włożone w metamorfozę. Sponsorami ósmego Kącika zostali  Kratki.pl Marek Bal oraz firma Trans -Bud Arkadiusz Pąłczyński. Szczególne podziękowania przekazujemy również firmie Meble Dębowa 14 Radom orazKorporacja Budowlana Darco z Radomia.

PRZED

PO

Inne projekty

Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna... Więcej →

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl