Słupsk

W dniu 13 lipca 2016 roku Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz ówczesny Prezydent Słupska, Robert Biedroń, uroczyście otworzyli Kącik Babci i Dziadka, stworzony przez naszą Fundację w Domu Pomocy Społecznej (DPS) „Leśna Oaza” w Słupsku. Udało się tego dokonać dzięki pozyskanemu przez nas grantowi z Fundacji MetLife oraz ogromnemu zaangażowaniu lokalnych słupskich środowisk – samorządu, przedsiębiorców, wolontariuszy oraz sponsorów, którzy wsparli powstanie Kącika. O czym już wielokrotnie pisaliśmy, projekt metamorfozy jadalni słupskiego DPS w Kącik Babci i Dziadka wykonała charytatywnie Karolina Beltran wraz z Katarzyną Jarosiewicz oraz Eweliną Górecką. Jeszcze raz im dziękujemy!

Uroczystość w dniu 13 lipca 2016 roku stanowiła zwieńczenie działań na rzecz powstania „Kącika” podejmowanych przez Fundację „Porozumienie Bez Barier”. W efekcie udało się stworzyć pensjonariuszom „Leśnej Oazy” namiastkę rodzinnego domu. W przytulnym wnętrzu podopieczni miejskiego DPS będą mogli przyjmować gości, oddać się lekturze, czy uczestniczyć w organizowanych dla nich spotkaniach i wydarzeniach kulturalnych.

Kącik Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku nie powstałby, gdyby nie wsparcie szeregu firm i ludzi dobrej woli.

DZIĘKUJEMY za ogromny wysiłek włożony w powstanie Kącika Karolinie Beltran, Katarzynie Jarosiewicz oraz Ewelinie Góreckiej, które na miejscu czuwały nad realizacją metamorfozy. Dzięki osobistemu zaangażowaniu słupskich urzędniczek – Violetty Karwalskiej, Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Beaty Pawlickiej, Inspektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – realizacja tego projektu przebiegała wzorcowo. Wspaniale układała się nasza współpraca z Wandą Perchel, Dyrektorem DPS „Leśna Oaza” oraz Kierownikiem Administracyjno-Technicznym Domu – Łukaszem Sadowskim. Dziękujemy także pensjonariuszom DPS „Leśna Oaza” za cierpliwość i mężne znoszenie trudów remontu.

Chcemy podziękować naszemu grantodawcy, Fundacji MetLife, bez której środków nie udałoby się stworzyć tak pięknego i przytulnego miejsca. Podziękowania należą się także wykonawcy remontu – Pawłowi Olszakowi (który wystąpił również w roli sponsora), a także wielu firmom, które wsparły powstanie Kącika: Paged, Castorama, Jula, Fimal, BAT, Sepix, Obi, Wodociągi Sp. z o.o., firma Sobański, zakład ogólnobudowlany Deleszkiewicz, Hotel Grand Lubicz, Becco Meble. Podziękowania składamy również Jakubowi Tyszce, Ewie Matys jako osobom prywatnym oraz wielu innym osobom, którym zawdzięczamy zakupy z rabatem.

Było wspaniale móc zrealizować Kącik Babci i Dziadka dla seniorów z „Leśnej Oazy” w Słupsku!

PRZED

PO

Inne projekty

Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna... Więcej →

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl