Podsumowanie III edycji programu “Wodzirej”

17 sierpnia 2023

Za nami przemiłe spotkanie, podczas którego podsumowaliśmy III edycję programu “Wodzirej” – projektu inspirowania do uczestnictwa w życiu społecznym osób w wieku 60+ z terenu Dzielnicy Śródmieście w Warszawie.

Nasze zaproszenie na dzisiejsze podsumowanie przyjęła Pani Magdalena Wojciechowska Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za co ogromnie dziękujemy! 

Trzecia edycja „Wodzireja” miała przede wszystkim:

– zwrócić uwagę na osoby starsze, które nie wychodzą z domu, nie szukają kontaktu, ale chcą z małą pomocą – móc jak najdłużej być samodzielni i niezależni. 

– zainspirować osoby starsze, które nie opuszczały przez wiele lat swoich mieszkań do tego, aby zechcieli ułożyć na nowo relacje z otaczającym ich światem, aby pełne funkcjonowanie w życiu społecznym stało się nie tylko  możliwe, ale  dawało im szczęście i satysfakcję. 

– przygotować Liderów / Seniorów z dzielnicy Śródmieście, do tego, aby zechcieli nabytą podczas warsztatów wiedzę wykorzystywać w praktyce na rzecz swojego najbliższego środowiska (seniorów pozostających w długotrwałej izolacji).

Przy pysznych jagodziankach i kawałku sernika Panie: Anna Jankowska-Drabik – dyrektorka naszej Fundacji oraz Elżbieta Pomaska – członkini Ashoka Polska, trenerka “Wodzireja” przedstawiły i omówiły wnioski końcowe. Następnie głos oddaliśmy uczestniczkom obecnej edycji, by podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat projektu.

“Wodzirej” okazał się tzw. strzałem w dziesiątkę, bo niemal w 100% trafił w zapotrzebowanie na zmianę sposobu postrzegania i reagowania na sytuację i potrzeby osób starszych.

Uczestnicy trzeciej edycji zadecydowali o podjęciu próby realizacji przedstawionego im pomysłu o roboczym tytule “Źródełko”. Chodziło o wykreowanie miejsc w środowiskach lokalnych – np. na piętrze w bloku, w obrębie klatki schodowej, w domu, na ulicy, na osiedlu, w dzielnicy, w mieście – do utrwalenia niezbędnego dla zdrowia i życia nawyku – PICIA WODY!

Projekt finansuje Dzielnica Śródmieście w Warszawie.

Więcej o programie Wodzirej >>>

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl