Warszawa-Jelonki

11. Kącik Babci i Dziadka

powstaje ze środków fundacyjnych, środków zgormadzonych podczas aukcji charytatywnych na Gali Woman Power 2024 oraz Business Power Mastermind organizowanych przez Forum Biznesu i dr Milenę Gołdę, oraz z dochodu ze sprzedaży książki “Tacy Sami” autorstwa Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej i Pana Jakuba B. Bączka wydanej przez Fundację JBB.

Kącik powstaje także dzięki wpłatom oraz zaangażowaniu osób prywatnych, osób o wielkich sercach, które pragną dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu.

Ty też możesz nam pomóc!
Za każdą przekazaną złotówkę stokroć dziękujemy! www.siepomaga.pl/fundacjajolantykwasniewskiej


CZERWIEC 2024
Przychodzimy dziś do Was z fantastycznym newsem! Mamy przyjemność ogłosić Wam, że ruszamy z kontynuacją naszego projektu Kąciki Babci i Dziadka w ramach programu Oswajanie Starości! Projekt zakłada metamorfozę wybranej przestrzeni wspólnej w Domach Pomocy Społecznej.

Do czasu pandemii stworzyliśmy 10. Kącików w DPS-ach na terenie całej Polski.

Dziś jesteśmy w przeddzień 11. takiego Kącika.

Fundacyjnie podjęliśmy decyzję, że naszą pomocą obejmiemy Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” przy ulicy Sterniczej 125 w Warszawie.

To wyjątkowa placówka, pełna ciepła, serdeczności i ogromnej determinacji w dążeniu do poprawy jakości życia swoich Podopiecznych. Opieką objętych jest każdego dnia blisko 170 osób, w tym wielu kombatantów.

Metamorfozie poddamy przestrzeń pełniącą dziś funkcję jadalni. Wsłuchując się w głos mieszkańców i kadry zarządzającej, chcemy, by miejsce to przybrało charakter kawiarniany, przytulny, było miejscem integracji międzypokoleniowej, a zarazem strefą odpoczynku i relaksu.

Z ogromną radością możemy też zakomunikować Wam, że nasze zaproszenie do współpracy przy tym projekcie przyjęli wybitni architekci: Krzysztof Miruć oraz Anna Górka, z którymi mieliśmy już ogromną przyjemność tworzyć w 2020 roku wzorcowe, przejściowe Mieszkanie Chronione w Górze Kalwarii dla wychowanków domu dziecka. To wielka radość móc ponownie liczyć na ogromne serce i społeczne wsparcie Krzysztofa i Ani.

W ubiegłym tygodniu, Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska wraz z Krzysztofem Miruciem i Anną Górką, mieli okazję wizytować Dom Pomocy Społecznej „Kombatant”, by szczegółowo zapoznać się z potrzebami, oczekiwaniami, jak i omówić możliwości planowanej metamorfozy.

Bądźcie z nami! Na bieżąco będziemy informować Was o postępach prac.

A wszystkich, którzy chcieliby nas wspomóc – rzeczowo (materiałowo), czy przysłowiową złotówką – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą Fundacją.

PRZED

Zobacz film z pierwszej wizytacji, 13 czerwca 2024

Wizytacja Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, Krzysztofa Mirucia i Anny Górki

LIPIEC 2024
Z początkiem lipca 2024 roku, byliśmy odwiedzić mieszkańców Domu Pomocy Społecznej “Kombatant”, by poznać bliżej ich oczekiwania i potrzeby.

Dziękujemy Pani Dyrektor Agacie Krupińskiej za pomoc w realizacji materiału i poświęcony nam czas!

Poznaj mieszkańców Domu Pomocy Społecznej “Kombatant”, 9 lipca 2024

Inne projekty

Łódź

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna... Więcej →

Katowice

9 marca 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie dziesiątego, jubileuszowego “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Przystań” w... Więcej →

Legnica

17 grudnia 2019 roku uroczyście otworzyliśmy „Kącik babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Legnicy przy ul. Władysława... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl